Stylizacja & Art Directing | Personal Shopping | Stylizacja Kampanii Mody | Lookbook | Edytorial |Fashion Video

 

Natalia Penar:

Stylistka & Art Director, wykładowca Stylizacji Fashion School Poznań. Projektantka i założycielka niszowej marki FOF by Nath. Stylistka planów zdjęciowych, kampanii mody dla marek odzieżowych i projektantów.

Zawsze żyłam blisko sztuki. W wieku 6 lat mając niemalże słuch absolutny zapragnęłam zostać pianistką i tak siłą perswazji rodzice posłali mnie do Państwowej Szkoły Muzycznej. Gra na fortepianie zamieniła się jednak szybko w przykry obowiązek a wręcz w koszmar. Rzucona wilkom na pożarcie po 3 latach dotknięta poważnym kryzysem, postanowiłam zrezygnować. Na nic jednak zdał się spadek mojego entuzjazmu do muzyki i decyzją rodziców konsekwentnie trwałam w tym klasycznym związku do otrzymania dyplomu.

Dziś nie żałuję. Dziś jestem im wdzięczna. Doceniam sztukę i jej czar. Doceniam piękno, kompozycję, metaforę oraz emocje jakie wywołuje. Tak też pojmuję stylizację. Zarówno w kontekście kreowania wizerunku osobistego jak i w kontekście tworzenia sesji zdjęciowych, edytoriali czy dużych kampanii dla marek odzieżowych. Ma nam coś do przekazania.

Ubrania dla mnie to forma wyrażenia siebie. Lubię kontrasty. Za to nie lubię definicji, przewidywalności, narzucania i zamykania nas w tych samych workach. Moda to wolność i jest kreatywna. Dlatego stylizując uwydatniam osobowość, a ubranie traktuję jak płótno na którym odbije się Twój charakter.

Od 2012 roku oficjalnie zajmuję się kreowaniem wizerunku jako stylistka/ personal shopper, wykładowca Stylizacji w Fashion School i twórca niszowej marki premium. Spełniam się również jako stylista/ dyrektor artystyczna marek odzieżowych. 

Świat mody i stylizacji to dla mnie język emocji. Bez emocji zostaje bezpłciowość. Nijakość. Bylejakość. Marazm. Przeźroczystość.

Masz pytania? Zostaw Wiadomość.