"MODA TO TEATR EMOCJI"

ŚWIAT MODY Z NATALIĄ PENAR...

Szczerość tworzenia, czyli skórzane haute-couture by Wojtek MazurPROLOG

Kiedy miałem 16 lat spotkałem 2 kolory kochające się na głowie mumii egipskiej księżniczki. To był pomarańczowy I zieleń tabaczkowa. Wychodząc z muzeum poczułem, że stałem się artystą – malarzem.

Miłość i Piękno spowodowały , że skoncentrowałem się na poszukiwaniach miejsca, do którego Śmierć i Nietrwałość nie mają dostępu. Wiedziałem, że nikt nie poda mi godnego zaufania adresu. Z drugiej strony musiałem być pewny, że wartość nie stanie się ironią, kiedy wszystko zatraci się w nicości. Byłem przekonany, że jeśli istnieje taka wiedza, każdy by ją znał, jako że jest to jedyna istotna rzecz.

Minęły dwa lata, skoncentrowawszy swój umysł na tej sprawie, pojąłem, że wszystko w tym świecie ma kształt. Kształt nie może być oddzielony od przestrzeni, jakkolwiek kształt nie jest przestrzenią. Przestrzeń jest niesubstancjonalna, więc nie może umrzeć a co więcej z niej rodzi się świat stworzony przez kształt (w znaczeniu uniwersalnym). W ten sposób złapałem wieczność za ogon. Znalazłem się poza życiem i śmiercią.

NIEUSTRASZONOŚĆ, RADOŚĆ, WSPÓŁCZUCIE.

Lecz później widząc, że dla innych ludzi rzeczy trywialne były najważniejsze, zaczołem siebie podejrzewać o stwarzanie nieistniejącego świata – innymi słowy o schizofrenię…

Kiedy dziesięć lat po tym odkryciu spotkałem buddyjskich lamów wszystko stało się jasne. 2500 lat temu Budda powiedział: „Forma jest pustką, pustka jest formą.” i że nasza nieustająca aktywność decyduje gdzie i w jakiej formie będziemy egzystować. Lecz nauczał swoich uczniów również: „Nie noście stawu za łabędziami, łabędzie przylecą same.”

Od roku 2002 zajmuje się również fashion – haute-couture, choć wolałbym to nazywać żywym obrazem. Jestem otwarty na rozmaite propozycje związane ze światem wizji. Zapraszam do swojego świata.

Wojciech Mazur

 

W beznamiętnym bezmiarze przeciętnej, sztandarowej i kiepskiej konfekcji prezentowanej podczas Poznańskich Targów Mody, miałam prawdziwą przyjemność poznać wybitnego artystę malarza i designera- Wojciecha Mazura. Zapraszam na krótką relację z naszego niezwykłego spotkania w mini atelier podczas Poznańskich Targów.

 

IMG_2277

IMG_2283

rękodzieło, haute-couture, skóra, handmade, art, wojtekmazur, trade, targi,

IMG_2185 (1)

IMG_2186

IMG_2187

IMG_2188

IMG_2204 IMG_2220

IMG_2225

IMG_2228

IMG_2229

IMG_2238

IMG_2242

IMG_2247

IMG_2258

IMG_2261

IMG_2276Zostaw komentarz