Bespoke | Made to measure

Krawiectwo dla wymagających.

Krawiectwo na miarę

Garnitur dla mężczyzny to istotny symbol dobrego wizerunku i elegancji, zwłaszcza kiedy porusza się on w sferze publicznej, lub jego profesja wymaga dyskretnej elegancji na najwyższym poziomie. Moje wsparcie w tym zakresie polega po pierwsze na wyborze odpowiedniej pracowni, która podejmie się realizacji szycia, po drugie doborze odpowiedniego do sylwetki fasonu garnituru, rodzaju i koloru tkaniny, oraz detalu takiego jak rodzaj kieszeni, kolor guzików, kolor nici czy podszewki i wielu innych elementów, na które w rezultacie składa się indywidualny sznyt.

Bespoke vs. Made to measure

Made to measure innymi słowy garnitur szyty na miarę  dopasowany do sylwetki klienta. W praktyce oznacza to  zdjęcie miary przez doradcę i przymierzeniu marynarki testowej którą doradca dopasowuje na miejscu do klienta, zaznaczając na niej zmiany. Korzyść jest taka iż, czas oczekiwania na taki garnitur jest dużo krótszy, bo około miesiąca. Po zdjęciu miary, do otrzymania gotowego produktu jest tylko jedna przymiarka. Garnitury metodą made to measure w dużej mierze szyte są maszynowo.

 

Bespoke- najbardziej luksusowe krawiectwo, które oparte jest na precyzyjnym ręcznym wykonaniu. Garnitur powstaje w oparciu o sylwetkę klienta, dla którego tworzy się indywidualnie szablon, biorąc pod uwagę najdrobniejsze niuanse jego ciała, łącznie z postawą. Bespoke jest dla mężczyzn i kobiet ceniących kunszt i precyzję, ale również cierpliwych, ponieważ proces szycia jest skomplikowany i długotrwały, wymaga pracy jednego krawca i ręcznego rzemiosła. Jest też znacznie droższy od made to measure. Na garnitur możemy czekać nawet do 3 miesięcy.