NATALIA PENAR

Fashion stylist

O Mnie

Zawsze żyłam blisko sztuki. W wieku 6 lat mając niemalże słuch absolutny zapragnęłam zostać pianistką i tak siłą persfazji zmusiłam rodziców do wysłania mnie do Państowej Szkoły Muzycznej. Gra na fortepianie zamieniła się jednak szybko w przykry obowiązek a wręcz koszmar. Rzucona wilkom na pożarcie po 3 latach edukacji dotknął mnie poważny „arystyczny kryzys” uznając że prędzej popełnię samobójstwo niż będę kontynuować grę na fortepianie. Na nic jednak zdał się ten emocjonalny szantaż i decyzją rodziców trwałam w tym klasycznym i niezrozumiałym dla mnie związku do dyplomu.

Dziś nie żałuję. Dziś jestem im wdzięczna. Doceniam sztukę i jej czar. Doceniam piękno. Kompozycję. Wartość ukrytą. Metaforę. Dzieło. Emocje jakie wywołuje. Tak też pojmuję stylizację. Zarówno w kontekście kreowania wizerunku osobistego jak i w kontekście tworzenia sesji zdjęciowych, edytoriali czy dużych kampanii dla marek odzieżowych.

Od ponad 8 lat zajmuję się kreowaniem wizerunku jako stylistka/ personal shopper, wykładowca „Stylizacji” w Fashion School, a od niedawna stylista/ dyrektor artystyczna marek odzieżowych. Jest to dla mnie nowy, absolutnie fascynujący rozdział, który uprawiam z rozkoszą i niewątpliwą pasją mając na uwadzę, iż dziś nie można być przeciętnym czy pracować przeciętnie.

Świat mody i stylizacji to dla mnie język emocji. Bez emocji zostaje bezpłciowość. Nijakość. Bylejakość. Marazm. Przeźroczystość.

Social Media