Natalia Penar:

Stylistka, Personal Shopper & Art Director.

Urodzona 1984 roku. Z ponad 10 letnim doświadczeniem w stylizacji i kreowaniu wizerunku. Stylistka i dyrektor artystyczna sesji zdjęciowych, kampanii mody dla marek odzieżowych i projektantów mody oraz personal shopper. Projektantka i założycielka niszowej marki FOF by Nath, szytych ręcznie torebek oraz akcesoriów w pojedynczych egzemplarzach.

Wykładowczyni. Swoją wiedzą i wieloletnim know-how w zakresie stylizacji i kreowania marki osobistej dzieli się jako mentorka w Fashion School, wprowadzając do zawodu aspirujących stylistów/ personal shopper. Od 2021 twórca i kuratorka projektu THE ROOM Berlin oferujący selekcję ubrań vintage od projektantów i marek premium w duchu zrównoważonej mody. Od 2020 roku wpiera artystyczne działania Berlińskiego Atelier/ Galerii Sztuki.

 

Stylizacja to dla mnie niedefiniowalna forma wyrażenia siebie. Moda to wolność i kreatywność, choć potrafi być szara i przewidywalna, jeśli się za nią schowamy. Może być też pułapką, jeśli jest przypadkowa i bezmyślna. Moda ma wiele twarzy, zwłaszcza obecna szybka i bezwględna nastawiona na zysk. W moim odczuciu jednak moda jest fascynująca i wszyscy jej potrzebujemy, ale wymaga redefinicji, skonfrontowania własnych potrzeb, oraz odpowiedzenie sobie na pytanie: „Jaka jest moja moda, co za jej pomocą komunikuję oraz do czego mi służy”. Do tego trzeba  3R! Redukcji-Rewolucji- Redefinicji, która jednocześnie nie odbierze nam frajdy jaką również jest bawienie się modą.

W  pracy nad wizerunkiem mam poczucie dużej odpowiedzialności. Dlatego staram się być ambasadorką zrównoważonego, mądrego podejścia, którego filarem jest jakość.

Bez względu na to czy pracuję z klientem indywidualnym, dużym zespołem biznesowym, marką odzieżową,  cechuje mnie profesjonalizm i zaangażowanie.

Świat mody to też język emocji. Bez emocji zostaje bezpłciowość. Nijakość. Bylejakość. Marazm, strach i przeźroczystość. Lata stylizacyjnych doświadczeń pozwoliły mi zrozumieć, że nie ma ograniczeń, ani nasza sylwetka ani Ty jako osobowość, dlatego prowokuję do eksperymentowania i eksplorowania nowych horyzontów.

Z troską zadbam o Twój wizerunek.

Serdecznie zapraszam.

Natalia Penar

Social Media